"Формація має бути регулярною". Бесіда з о. Міхалом Воцялом sdb

24-26 листопада у м. Бібрка відбулась перша сесія Школи салезіянської анімації, яку проводять салезіяни РКЦ в Україні. Про діяльність школи ми розмовляємо з о. Міхалом Воцялом SDB.

школа анімації

Отче, як виникла ідея зробити школу анімації і чому це сталось тільки зараз?

Це не сталось тільки зараз. Ми маємо різні традиції. З 2005 року проводились зустрічі Cхідного округу в Обухові. Ми також організовували в Одесі Дні салезіянької духовності. Нам здавалось, що Україна і Східний округ є такими великими, що ми не можемо проводити спільні навчання.  Зараз ми  вирішили розпочати Школу салезіянської анімації, яку будемо робити 3 рази на рік.

Хто є організаторами школи?

Організаторами є група салезіян: о. Роман Циганюк SDB, о. Мар’ян Куц SDB, я і дві світські особи – Анатолій Грибан і Олена Пономаренко.

Скільки учасників було на зустрічі і з яких міст?

У зустрічі взяли участь більше ніж 40 учасників з Коростишева, Житомира, Одеси, Бібрки, Перемишлян.

Для кого ця школа? Як можна потрапити до Школи салезіянської анімації?

Школа створена для підлітків 13-17 років, які пов’язані з салезіянськими ораторіями, школами, парафіями. Потрапити можна з рекомендації відповідального салезіянина.

школа анімації

Розкажіть про програму цієї сесії? Які дисципліни вивчались? Хто викладав?

Програма була зосереджена на салезіянській запобіжній системі виховання, на компетенціях у сфері комунікації. Одне з п’яти занять було присвячене Літургії. Викладачами були о. Роман Циганюк SDB, о. Юзеф Нуцковський SDB, п. Надія та п. Зоряна, які співпрацюють з салезіянами в Бібрці.

Як надалі буде проводитись навчання в школі?

Ми запланували на цій рік 3 сесії. В Бібрці, Житомирі та в Одесі.

На Вашу думку, як має виглядати формація салезіянських аніматорів на місцях?

Формація має бути регулярною. Аніматори мають бачити перспективу, тобто мають знати, що конкретно треба робити,  щоб бути аніматорами, які з цього виникнуть права і обов'язки. Ця формація має відбуватися в загальнолюдській, інтелектуальній, духовній сферах. Також у своєму служінні аніматор повинен мати конкретну сферу відповідальності.

школа анімації

Що особливого є в  салезіянській формації аніматорів?

Перша особливість – приналежність до великої Салезіянської Родини в Інспекторії. Наша молодь має можливість познайомитися з однолітками як з польської частини нашої Інспекторії, так і з інших ораторіїв в Україні. Друга специфічна риса – довга традиція. 150 років салезіянської справи виховання та душпастирства. І головною її своєрідністю є салезіянська запобіжна система та великий ентузіазм у вихованні дітей та підлітків.

Пономаренко Олена ASC